2. el otomatik kepenk fiyatları merak edilen konular arasındadır. Günümüzde okullara, dükkan veya garajlara kepenk takılması büyük önem arz eder. Hırsızlık, eşyalarınızın alınması gibi olumsuz durumlarda dükkan, ev ve okul gibi yerlerde kepenklerin büyük avantajı vardır. Bu durumların haricinde kepenklerin hava koşullarında da sizlere büyük yardımı dokunur.

Örneğin aşırı yağışlı veya rüzgarlı havalarda dükkan, araba garajı gibi yerlerde bulunan kepenkler size yardımcıdır. Dükkan camınızı hava koşullarının verebileceği olumsuzluklardan koruyabilir. Böylece 2. el otomatik kepenk sizi sonrasında daha büyük bir maddi zarardan da kurtarır. Hırsızlık durumunda dükkanınıza girmek isteyen kişilerin girişini geciktirebilir.

Bu zaman diliminde vakit kazanabilir ve hırsızlık faciasından kurtulabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey 2. el otomatik kepenk takan yerlerde iletişime geçmektir. Oldukça kolay bir şekilde dilediğiniz yere monte edilebilmesi sayesinde sıkıntı yaşamazsınız. Aynı zamanda istediğiniz boyutta kepenk de bulabilmeniz mümkün.

Gelişen üretim teknolojisi sayesinde pek çok kepenk türü bulunur. 2. el kepenk istediğiniz bir yere saç, alüminyum, daha pek çok çeşitte kepenk bulabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey detaylı araştırma yaparak çıkma kepenk bulmaktır.

Sonrasında güvenebileceğiniz bir firma aracılığıyla ikinci el otomatik kepenk sahibi olabilir ve avantajlarından yararlanabilirsiniz. Peki çıkma kepenk fiyat durumu nasıldır, çıkma kepenk alınırken nelere dikkat edilmeli? Kepenklerin ne gibi özellikleri bulunur? Sizler için derledik.

İkinci El Kepenk Fiyatları
2. el otomatik kepenk araştırması yaparken en çok merak edilenlerden birisi de fiyat konusudur. Kendi bütçenize uygun bir kepenk bularak dükkan ya da garajınızı korumak istersiniz. Piyasada çok fazla tutarda sıfır kepenkler bulunur. Ancak bunların fiyatı nedeniyle tercih etmeyebilirsiniz.

Bu noktada bir sonraki aşamanız ikinci el kepenk fiyatları olacaktır. Gelişen teknoloji sayesinde telefonlarınızda veya bilgisayarlarınızda internet bağlantısı mevcuttur. Küçük çaplı bir internet taramasıyla size uygun fiyat ve kalitede kepenkleri bulabilirsiniz.

İkinci el kepenk fiyatları bazı unsurlara göre değişebilir. İlk olarak en önemli etken kepenklerin durumudur. Kalitesinden bir şey kaybetmemiş ve sağlam duran kepenklerde daha fazla fiyatlarla karşılaşmanız mümkündür. Ancak görüntü ve dayanıklılık bakımından biraz eski olan kepenkler daha uygun fiyata satılabilir.

Eğer işinizi sağlama alıp dükkan güvenliğinizi sağlamak istiyorsanız kesinlikle kaliteli ikinci el kepenk araştırması yapmalısınız. Aksi takdirde sonrasında olumsuz durumlar yaşayabilirsiniz. Kepenkler size vadedilen güvenliği sağlamayabilir ve zor durumda kalırsınız. Böyle bir durumda hem maddi zarara uğrar hem de hayal kırıklığı yaşarsınız.

İkinci el kepenk fiyatlarında bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta kepenklerin türüdür. Alüminyum, demir, saç gibi çeşitli kepenkler bulunur. Bunlardan hangisini istediğinize karar vermelisiniz. Ardından kepenklerin boyutu da fiyatı etkileyen diğer etkendir.

Kendinize uygun kepenkleri bu noktalara dikkat ederek seçebilirsiniz. 2. el kepenklerde detaylı piyasa araştırması gerekir.

2. El Otomatik Kepenk Sistemleri
İkinci el kepenklere bakarken fiyatları değiştiren bazı unsurlardan bahsetmiştik. Bunlar boyut ve kepenklerin türü gibi konulardı. Ancak fiyat değiştiren bir diğer konu da kepenklerin otomatik veya manuel olmasıdır. Genellikle 2. el otomatik kepenk fiyatları konusunda detaylı araştırmalar yapılır.

Manuel kepenkler daha çok eski zamanlarda kalan kepenk türleridir. Bu kepenkleri açmak ya da kapatmak dükkan, işyeri ve garaj gibi alanlarda zordur. Tamamen el gücü ister ve sizi zorlayabilir. Bu nedenle gelişmiş teknoloji zamanında bu tarz manuel kepenkler kullanımı azalmıştır.

Manuel kepenklerin yerine 2. el otomatik kepenk fiyatları araştırması yapabilirsiniz. Böylelikle dükkanınıza ya da kepenk taktırdığınız alanlarda rahat etmeniz mümkündür. Otomatik kepenkler motorlu sistemlere sahip olduğu için açıp kapatması oldukça basittir. Uzaktan kumanda ya da buton yardımı ile otomatik kepenkleri hareket ettirebilirsiniz.

Böylelikle hiçbir bel ya da bilek ağrısıyla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Biraz daha fazla olabilir. Bunun sebebi bu kepenklerde motorlu bir sistemin mevcut oluşudur. Motorlu otomatik kepenkler daha sistematik olmasından dolayı manuel olanlara göre pahalıdır.

İkinci el otomatik kepenk fiyatları araştırmasında kesinlikle dikkat etmeniz gereken konu motorlu sistemdir. Sistem arızası olan bir kepenk size zor anlar yaşatabilir. Bu nedenle kepenklerin motorlu sistemlerinin sağlam olduğuna emin olarak satın almalısınız. Böylelikle sonradan herhangi bir hayal kırıklığına uğramamış olursunuz.

İkinci El Alüminyum Kepenk
Kepenklerin birkaç farklı türden oluştuklarından bahsetmiştik. Alüminyum kepenkler de en çok tercih edilen kepenk türlerinden birisidir. Alüminyum kepenklerin pek çok açıdan avantajı bulunur. Bu nedenle sıfır kepenk almak istemeyenlerin tercihi ikinci el alüminyum kepenk almaktır.

Alüminyum kepenkler özel olarak üretilmiş döner plakalarla monte edilir. Bu özel ve kaliteli plakalar sayesinde kolay açılıp kapanma avantajına sahiptir. Ayrıca bu plakalar her boyutta üretilebildikleri için pençelere bile takılabilmektedirler.
Alüminyum kepenkler refrakter bir malzeme ile üretilmesi sebebiyle yangın anında sizlere kolaylık sağlar. Yangın alanından kaçabilmenizi kolaylaştıran kolay açılma özelliği mevcuttur. Böylelikle olumsuz bir durumda kendinizi kurtarabilirsiniz.
Diğer bir avantajı ise alüminyum kepenklerin yağmur, dolu, rüzgar gibi hava şartlarına karşı dayanıklı olmasıdır. Aşırı soğuk havalarda takılan yere soğuk geçirmemek gibi özellikleri de bulunur. Aynı zamanda gürültülü bir yerdeyseniz alüminyum kepenkler gürültü azaltıcı bir özelliğe de sahiptir. Bu özellikleri sayesinde sıklıkla tercih edilir.
İkinci el alüminyum kepenk her türlü mimariye uyum sağlayabilir. Böylece takılan alanın dışardan kötü bir şekilde görünmesini engellemiş olur. İnce bir yapıya sahip olsa da oldukça dayanıklı bir duruşa sahiptir.

Alüminyum kepenklerin ikinci el fiyatı saydığımız özelliklerin mevcut olup olmamasına göre değişir. Ortalama ikinci el alüminyum kepenklerin fiyatı 6500 TL’den başlamaktadır. Boyut ve özellik durumuna göre fiyatlar artış gösterecektir. Kendinize uygun modeli bulabilirsiniz.

2. El Çıkma Otomatik Kepenk
Otomatik kepenkler en çok tercih edilen modellerdir. Açma ve kapama kolaylığı sayesinde günümüzde popüler olarak kullanılan kepenklerdir. Her çeşitten kepenk türüne uyum sağlayan otomatik motoru sayesinde işlerinizi kolaylıkla halledersiniz. İkinci el çıkma otomatik kepenk fiyatları da türden türe değişim gösterir.

Motorlu bir sisteme sahip olmalarından dolayı kendinizi yormadan açabilirsiniz. Kumandalı olarak uzaktan kontrol edilebilmesi dükkan sahipleri için büyük avantajdır. Eğer araç garajlarınızda otomatik kepenk kullanacaksanız aracınızdan inmeden açabilirsiniz. Bu yönüyle zamandan tasarruf etmenizi de sağlar.

Otomatik kepenlerin kenarlarında özel sistemler bulunur. Bu sistem sayesinde dışarıdan toz, böcek gibi şeyler monte edilen alana giremez. Yağışlı havalarda içerisinin ıslanmasını da engellemiş olur. Ayrıca otomatik kepenkler nem dengesini sağlaması nedeniyle tercih edilir.

Otomatik kepenkler gelişmiş teknoloji ile üretilmelerinden dolayı oldukça dayanıklıdırlar. İstediğiniz boyutta ve renkte ikinci el kepenk bulabilirsiniz. Paslanmaması ise bu kepenklerin en güzel yanlarından birisidir. Böylelikle dışarıdan kötü bir görüntüye sahip olmasını engeller.

İkinci el çıkma otomatik kepenk fiyatları 3.300 TL gibi bir fiyattan başlar. Ancak kepenklerin boyutu arttıkça fiyatları da artmaktadır. Aynı zamanda otomatik kepenk alırken ikinci el aldığınızda garanti gibi avantajlardan faydalanamazsınız.