Fotoselli kapı tamiri veya servisi imkanlarından yararlanmanız için İstanbul geneli cihazlarınızda oluşan arıza veya yeni montaj yaptırmanız için bizler adresinize gelerek tüm işlemleri güvenle çözüm üretmekteyiz. Lüksü ve teknolojiyi temsil eden bu kapı sistemi birçok farklı yapıda kullanış kolaylığı sunmaktadır. Önceki yıllarda daha az kullanım alanı bulanan bu kapı sistemi günümüzde artık her yapıda karşılaştığımız bir sistem olmuştur. Fotoselli kapı sistemleri özellikle hastana gibi temasın ve hijyenin önemli olduğu yerlerde sıkça kullanılmaktadır.

İnsan gücü gerektirmeden zaman tasarrufu da sağlarken aynı zamanda temas gerektirmemesi de yüksek hijyen koruması sağlamaktadır. Fotoselli kapı sistemleri otomatik kapı ve kayar kapı olarak da bilinmektedir. Alış veriş merkezlerinde, hastanelerde, büyük sitelerde, iş hanlarında bu tür büyük yapılardan küçük marketlere kadar her alanda kullanılmaktadır.

Daha kullanışlı ve pratik olması sebebi ile kullanımı yaygınlaşan fotoselli otomatik kapılar uygun fiyatlı olmasıyla da bilinmektedir. Çok fazla meblağlar gerektirmeden yaptırılabilen bu sistem Türkiye çapında birçok yapıda bulunmaktadır.

Estetik bir görüntüde sunan fotoselli otomatik kapılar göze hitap etmesi sebebi ile de yapıları güzelleştirmek için de mimarlar tarafından tercih edilmektedir. Kalabalık ve devamlı bir işleyiş içinde olan yerlerde bile yığılmaları önlerken, yoğun insan trafiğinde de sorunsuz çalışabilme performansı sunmaktadır. Ayrıca bu özel kapılar ses, rüzgar, toz, ısı yalıtım gibi önemli artılarda sunmaktadır. Kaliteli motorları ile gün içinde sorunsuz açılıp kapanma işlemi gerçekleştirmektedir.

Fotoselli Kapı Tamiri
Tek ve çift kanat açılır özelliği olan fotoselli kapı hareketi algılayan sensorlar yardımıyla çalışmaktadır. Hareketi algılayan sensorlar kapının fiziki bir müdahale olmadan açılmasını sağlamaktadır. Tutulma, sıkışma gibi sorunlara karşı emniyet sensorleri çalışmaktadır.

Bu kapılar adliye, banka gibi özel amaçlarla kullanılan yerlerde kartla geçiş, şifreyle geçiş yöntemiyle de çalışabilmektedir. Kapı darbelere, çarpmalara dayanıklı özel lamine camlardan veya damperli camlardan üretilmektedir.

Fotosel kapıya monte halde bulunan ve cisimleri algılama işlemini gören bir sistemdir. Bu kapılar adını da bu sistemden almıştır. Fotodirençler fotoselleri çalıştırmaktadır ve böylelikle kapı herhangi bir müdahale olmadan kendiliğinden açılıp kapanma işlemini gerçekleştirebilmektedir. Işığa duyarlı sensorlar hareketi algılar algılamaz açılabilme özelliğine sahiptir. Bu sensorların hızı insan hareket hızıyla uyumludur. Kaliteli bir motor gücüne sahip bu kapılar bekleme takılma yapmadan açılabilmektedir.

Bu kapıların radar, kontrol paneli, kanat profilleri, motor gibi kısımları vardır. Bu döngü içerisinde çalışmaktadır. Fotoselli kapı fiyatları ise her bütçeye hitap eden bir aralıktadır. Radar bu kapıların algılama özelliğini temsil etmektedir. Algıladığı cismin hareketini kontrol paneline göndermekle görevlidir. Kontrol paneli ise kapıyı yöneten beyin mekanizmasıdır. Bu mekanizmaya kapının farklı zaman dilimlerine göre açılma kapanma özelliği de yükleyebilirsiniz. Beyne gönderilen bilgiler ile yaz kış moduna da alınarak çalışabilmektedir.

Kanat profilleri ise kapının açılan kapanan kollarıdır. Kapının beyninden aldıkları komutla harekete geçerler. Tek kanatlı çift kanatlı özelliklere göre ağırlıkları ve kalınlıkları değişebilmektedir. Son olarak ise bu kapıların en aktif çalışan yeri motor kısmıdır. Motorun devre dışı kalması durumunda kapının hata vermesi mümkündür. Fotoselli kapı fiyatları da bu kapı sisteminin sunduğu konforun çok altında tutularak sektörde herkesin ulaşabileceği bir aralığa çekilmiştir böylelikle sistemin yayılırlığı da artmıştır.

Fotoselli Kapı Servisi
Fotoselli kapı uzun yılarca kullanılabilen ve kullanım kolaylığı sunan bir sistem de olsa düzenli bakım yaptırılmadığında kullanım talimatlarına gerektiği gibi uyulmadığında belli başlı hasarların meydana gelebilmesi mümkün olabilmektedir.

Burada da devreye fotoselli kapı tamiri ile ilgili süreç girmektedir. İyi bir servis bulabilmek bu kapı sistemlerini uzun müddet kullanmanıza olanak sağlaması için önemli rol oynuyor.

Tamiri yapan servislerin ve servis elemanlarının bu sistemin işleyişini ve tamirini iyi bilen ve kavrayan kişiler olması gerekiyor. Tecrübesi olmayan daha evvelden bu ve benzeri işlerle meşgul olmamış kişilere bu kapı sistemlerinin emanet edilmesi dönüşü olmayan hasarlara meydan verebilmektedir.

Fotoselli kapı tamiri yapacak kişilerin iyi bir servis bünyesinde çalışıyor olması kapınızda meydana gelen arızalarında doğru tespit edilerek halledilebilmesini sağlamaktadır. Fotoselli kapı tamiri yapan tecrübeli servis elemanları öncelikle kapınızın neden hata verdiğini çalışmadığını, sorunun neyden kaynaklandığını tespit etmektedir. Daha sonra gerekli ekipmanla arızalı parça tamir edilerek deneme testleri yapılmaktadır. Arızanın tekrarlaması hali için garanti verilmekte ve ek ücret talep etmeden arıza giderilmektedir.

Otomatik Fotoselli Kapı
Fotoselli kapı tek hareketli, tek hareketli tek sabit, iki hareketli ve iki sabit iki hareketli olmak üzere farklı çalışma sistemlerine sahiptir. Tercih edeceğiniz sistem kapıya kolayca entegre edilebilmektedir.

Kurulumu ve tamirleri profesyonel bir ekip tarafından yapılmaktadır. Fotoselli kapıların ömrü doğru kullanım koşullarına göre değişebilmektedir. Bakımı yapılmayan ve arızaları dikkate alınmayan kapılar daha kısa bir ömre sahip olabilmektedir.

Genel olarak uzun yıllar kullanabileceğiniz bir sisteme sahip olan bu kapılar birçok açıdan artılar sunmaktadır. İçerideki havayı dengelemesi, ısı alışverişini kontrol altına alması normal sistemle çalışan kapılara göre birçok açıdan daha fazla verim alınmasını sağlamaktadır.

Fotoselli Kayar Kapı
Fotoselli kapı kayar kapı, otomatik kapı gibi farklı isimlerle anılmaktadır. Bu kapı sistemi büyük yapılarda son yıllarda mimarların en çok tercih ettiği kapı sistemi olarak bilinmektedir.

Fotosel dediğimiz mekanizma kapıların üst kısmında yer almakta ve hareketi algılamaktadır. Lamine cam ve paslanmaz çelik çerçeve ile üretilen kapılar yüksek kalite kapılar olarak bilinmektedir. Üretkenliği arttıran hızı sabit tutan, zaman ve enerji tasarrufu sağlayan bu kapılar dünyanın her tarafında kullanılmaktadır.

Manuel kapılardansa özellikle iş merkezlerinin bu otomatik kapıları tercih etmesi uzun vadede iki tarafında yararına olabilmektedir. Müşteriler için büyük bir konfor olan bu kapı sistemi şık görüntüsüyle de her zaman lüksü ve modernliği çağrıştırmaktadır.

Bu teknoloji ufak şekil değişimlerine de uğrayarak farklı alanlarda da kendine yer buluyor örneğin garaj kapıları gibi alanlarda da bu sistemle çalışan kapılar kullanılıyor.

Fotoselli Kapı Fiyatları
Fotoselli kapı kurulum yaptıracağınız yere göre kalite ve fiyat farkları olabilmektedir. Fakat aşağı yukarı piyasada bilinen fiyat aralığına göre hizmet verilmektedir. Fotoselli kayar kapı fiyatları değişkenlik gösterse de kapı kurulumu yapılacak yerin iyi seçilmesi önemlidir.

Fotoselli kapı montesinde sistemin doğru bir şekilde ayarlanması ve takılması sonrasında yaşayacağınız olası bir sorunun önlenmesi için monteyi yapacak kişilerin servis elemanı olması gerekmektedir.

Kendi başınıza veya profesyonel olmayan kişiler aracılığı ile bu işlemin yapılmaya çalışılması maddi hasar doğurabilmektedir. Fotoselli kayar kapı fiyatları piyasanın altında tutarak hizmeti cazip hale getirerek kalitesiz ve hatalı işlem sunan kişilere karşı dikkat edilmesi gereken bir unsurdur.

Bu ışığa duyarlı cihazlardan birden fazla fayda sağlanabilmektedir. Önemli bir teknolojik buluş olan bu kapılar zamanla neredeyse her alanda karşımıza çıkmaktadır. Toplumun farklı kesimleri için de güç ve enerji gerektirmeden açılır olmaları tüm yapılarda kullanılması gerekliliğini de arttırmaktadır.

Siz de bu teknolojiden faydalanmak ve bu çok amaçlı kapıları hayatınıza dâhil etmek isterseniz kaliteli fotoselli kapı üretimi yapan iş ahlakını benimseyerek hizmet veren, kurulum aşamasından monte işlemine kadar tüm süreçte yanınızda olan servislerimizle iletişime geçebilirsiniz.